Lanterne Magica

Newt, Dumbledore & Grindelwald

Büyülü dünya denince akla ilk gelenlerden olan Harry Potter, 2011 yapımı Ölüm Yadigârları 2 (Harry Potter and The Deathly Hallows: Part 2) ile sinema perdesine veda etmişti. Harry’nin kütüphane kitaplarından birisi olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts & Where To Find Them?) başlıklı olanın sinemaya uyarlanacağı haberi, elbette Harry Potter sevenleri çok mutlu etmişti.

2016 yılında gösterime giren üçlemenin ilki, yaklaşık 814 milyon dolarlık gişe hâsılatı sağladı. Dumbledore rolünün bu defa Jude Law‘a emanet edildiğini de göz önüne alırsak, ikinci filmin ilkinin gişesini aşacağını söyleyebiliriz.

Merakla beklenen filmin kısa tanıtım videosu, yaklaşık beş ay önce buluştu izleyicilerle. Daha genişletilmiş versiyonu ise bu yılki San Diego Comic-Con’da (*) yayınlandı. Ve Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling, Fantastik Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastik Canavarlar: Grindelwald’un Suçları) filminin tanıtım videosunu izleyen ve bu izleyicilerin tepkisinin yer aldığı klibin paylaşıldığı tweete attığı yanıt ile beklentileri yükseltti bence. Rowling, bu tepkilere bayıldığını ama daha yarısını bile bilmediklerini yazdı.

Görünen o ki kasım ayında görsel bir şölen bekliyor bizi. Türkçe altyazılı fragmanı buradan izleyebilirsiniz.


(*) San Diego Comic-Con uluslararası bir fuar. 1970 yılında bir çizgi roman fuarı olarak yola çıkan Comic-Con, günümüzde çizgi roman, dizi, televizyon dünyası ve sinema ile ilgili pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapan, yenilikler ve duyuruların yapıldığı, oyuncuların söyleşilerde boy gösterdiği devasa bir organizasyona dönüştü. Fandom'ların (aşırı hayran olarak tanımlanan kişiler) her yıl merakla beklediği, katıldıklarında hayran olduğu karakterin kostümüyle gitmeye özen gösterdiği önemli bir etkinlik serisi.

Sevgiyi Yayalım

error: Content is protected !!