Perdeden

Remember Me ~ Beni Unutma

Executive producer olarak da filme imzasını atmış olan Robert Pattinson’ın başrolünde olduğu ‘Remember Me’ vizyona girdi. Özellikle Twilight serisinin yıldızı, yeni nesil ‘James Dean’ olarak adlandırılan Pattinson’ın hayranları merakla bekliyordu filmi.

Vizyona ‘Beni Unutma’ başlığıyla giren filmin afişinde yer alan ‘Live in the moments’ tümcesi, filmi izlerken gözardı edilmemeli. Pattinson’ın yanında Lost dizisinden tanıdığımız Emilie De Ravin, Lena Olin ve Pierce Brosnan da var oyuncu kadrosunda. Yönetmen koltuğunda ise ‘Sex and The City’, ‘The Sopranos’ ve ‘Rome’ gibi dizilerde yönetmenlik yapmış Allen Coulter.

Filmin konu özeti ise şöyle: Kardeşi intihar ederek ölen Tyler, annesi ve babasının da ilişkilerinin bu olaydan sonra kopması üzerine zor anlar yaşamaktadır. Ally ise annesinin cinayetine tanık olmuş bir genç kızdır. Bir noktada bu ikilinin yolları kesişir.

Temelde intihar olayının ardından yaşamı sorgulayan bir gencin hikâyesi bu.Yaşanan travmanın, kendisine ve aile bireylerine yansımalarını anlatan, bu süreçte farklı sosyal ilişkiler çerçevesinde toplumsal notlar düşen bir film. Tyler, kardeşinin intiharının sorumlusunu ararken içten içe, siz de onunla beraber arıyorsunuz ve finale kadar da bunun farkına varamıyorsunuz.

Bunun yanı sıra Ally’nin yaşadığı travmanın da onu nasıl etkilediğini gözlemleme fırsatınız oluyor. İki gencin birbirine tutunarak geçirdikleri değişim de önemli.

Sade oyunculuklar, doğal akış insanı yormadan ilerliyor ve sizi finale götürüyor. Finalde ise bir sürpriz bekliyor.

Kendi içerisinde tutarsızlığı olmayan, bütünlüğünü sağlamış olan bu film, görülmeye değer.

Pınar Elif Karabal
Masalların Pino’su

1 Mayıs 2010

error: Content is protected !!